JESS MOLHO RÖPORTAJI

JESS MOLHO RÖPORTAJI

jess.jpg

Huzur peşindeyim

1994 yılından beri sunuculuk yapan, "Sihirli Annem" dizisinin oyuncularından Jess Molho, sessiz ve derinden gitmekte kararlı. Molho, "Adımın bir mankenle anılmasına gerek kalmadan, düzgün bir şekilde işimi yapıyorum. Çok para, tanınmak önemli değil. Huzur peşindeyim" diyor.

Televizyon maceran nasıl başladı?1994 yılında Number One TV’de sunuculuk yapmaya başladım. Çok da enteresan bir hikayesi var: 14 yaşımdan beri her yaz birlikte çalıştığım bir arkadaşım vardı. Yazları değerlendirmek adına sezonluk işler buluyorduk kendimize. 18 yaşına girdiğimiz yaz, adamdan ses çıkmadı. Nerdesin diye aradığımda, kanalda arşiv sorumlusu olduğunu öğrendim.

- Her yaz seni arayan insan niye böyle bir şey yapmış?

Bilmem. Neyse ki birkaç gün sonra beni aradı ve Number One TV’de sunucu eksiği olduğunu ve sunucu aradıklarını söyledi. Bu işten hiç anlamamama rağmen gittim. Deneme çekimi yaptılar. Berbattı tabii ki! Birkaç gün sonra telefonum çaldı. Beğenmediklerini söylemelerini beklerken, daha farklı bir şey oldu. Kanalda yeni işe başlayan bir asistan, "Sana bir şey söyleyeceğim, ama kızma. Senin demo kasetini kaybettim. Ne diyeceğim ben şimdi müdürüme" dedi. Ben de beğendiğini söyle dedim. O an aklımdan geçen sözlerdi bunlar. Ertesi gün genel yayın yönetmeni aradı ve "Asistanım sizi çok beğenmiş. Gelip, başlayın" dedi. Canlı yayında programa başladım. Berbattım! Bilgilerim yetersiz, diksiyonum kötü... Ekranda kadrajın içine girip girmediğimden bile emin değildim. Sağ olsun birkaç tane kız aramış o gün programı ve beni beğendiklerini söylemişler. Şansıma böylece programa devam edebildim. Bu arada kendimi geliştirmek adına diksiyon kursuna gidip, eğitim aldım.

ALBÜM YAPACAĞIZ

- Önümüzdeki günlerde şansının hangi konuda yaver gitmesini isterdin?

Yıllardır müzikle haşır neşirim. Bir rock grubum var. Zamanında Ortaköy’de çalıyorduk. Hobi mahiyetinde kalması ve bize eziyet olmaması şartıyla yeniden müzik yapmak isterim. Bu konuda şansa ihtiyacım var. İstemediğim programlara konuk olmak istemiyorum.

- Bu konuda herhangi bir adım atıldı mı?

13-14 tane parçamız var. Kendimizi hazır hissettiğimizde de albüm için kayda gireceğiz. Ama dediğim gibi; kimsenin bizi zorlamasını, oradan oraya sürüklemesini istemiyoruz. Zaten yeterince taviz veriyorum kendi işimde.

- Tavizden kastın ne?

Yıllarca müslüman mahallesinde salyangoz sattım. Hep alternatif ve kitlesi belli programlar yaptım. Şimdi daha geniş kitlelere hitap eden programlarda yer alıyorum. Tavizden kastım bu. Halk seni kendi istediği gibi görmek istiyor.

HUZUR PEŞİNDEYİM

- 1994 yılından beri televizyon ekranlarında olup, buna rağmen çok tanınmamak sence bir başarı mı?

Bu durumdan memnunum. Çok para, tanınmak o kadar da önemli değil. Klişe olacak ama huzur peşindeyim. Bir Vatan Şaşmaz var, bir de ben! 94 yılından beri iki günde bir ekranlardayız. Bu bir rekor bence. Çok derinden gelen, adının bir mankenle anılmasına gerek kalmadan, düzgün bir şekilde işini yapan insanlarız. Vatan daha büyük kanallarda çalıştığı için daha fazla tanınıyor. Toy zamanlarımda etrafımda mankenler de vardı. Eğer bu tarz şeylerle ilgilenseydim bugün kimse; "Bu adam kaliteli işler, ilkeli yayıncılık yapıyor" demezdi. "Hadi canım, bu herifin geçmişini biliyoruz. Şu mankenle beraber değil miydi?" diyenler olabilirdi. Bu yüzden her zaman sıfırdan, yeni bir başlangıç yapma hakkım var. Çünkü geçmişimde hiçbir saçmalık yapmadım.

- "Sihirli Annem"den önce hiç oyunculuk denemen oldu mu?

"Charlie", "Çocuklar Duymasın", "Dadı" gibi birkaç dizide konuk oyuncu olarak rol aldım. "Sihirli Annem"den teklif geldiğinde, bu işi yapamayacağımı düşündüm. Ama beni dizi oyunculuğuyla tiyatro yapmanın çok farklı şeyler olduğuna ikna ettiler. Tabii ben bu teklifi kabul eder etmez, oyunculuk kursuna da gittim. Madem bu işi yapıyorum ve oyuncu olarak adım yazılıyor, bunun altını bir şekilde doldurmam gerekiyordu.

BEN DAHA BÜYÜMEDİM

- "Sihirli Annem" çocuklara yönelik bir dizi mi sence?

Böyle düşünmemek lazım bence. Ben hala "Harry Potter"ı, "Tatlı Cadı"yı zevkle seyrediyorum. Kendini çocuk hisseden herkes bir şeyler bulabilir bu dizide.

- Sen kendini çocuk hissediyor musun?

Evet, zaten bu yüzden evli olduğum halde çocuk sahibi olmuyorum. Ben daha büyümedim ki!

BAY AŞK UZMANI

AŞK ÇOK BİLİNMEYENLİ BİR DENKLEM

SERRA: 15 yaşındayım ve biriyle çıkıyorum. Onu çok seviyorum. Benimle çıkarken başka biriyle de çıktığını öğrendim ve çok üzüldüm. Onu terk ettim. Benden özür diledi ve bir daha çıkmak istediğini söyledi. Ben onu hálá çok seviyorum. Ama bir türlü affedemiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

En doğrusunu kalbin bilir. Çok bilinmeyenli bir denklem gibidir aşk! Şimdi ben sana "Huylu huyundan vazgeçmez. Seni yine aldatabilir" derim, ama bir bakarsın çocuk hatasının farkına varmış. Sana son derece bağlı. "Aman ne olacak. Ona bir şans daha ver" derim, sözümü dinlersin bu kez bakarsın ki aynı şeyleri yapmaya devam ediyor. Bilinmez ki. Dene ve gör diyorum. İçinden geleni yap.

ŞARKI SÖZLERİNİ UNUTMAKTAN ÇOK KORKTUM

Hayatımda bir ilki yaşarken, aynı zamanda çok da utanmıştım. Şan dersleri aldıktan sonra sahneye ilk kez çıkıyordum. Üstelik solo söyleyecektim. Artık kimsenin vokalisti değildim. O günkü heyecanımı ve çekingenliğimi kelimelerle anlatmam mümkün değil. Neyse ki seyirci benim utangaçlığımı anladı ve destekledi de kendimi iyi hissettim. O gece en korktuğum şey, şarkı sözlerini unutmaktı.


Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !